lat|eng

Новогодишњи турнир за пионире ˝Борислав Реба Ћорковић 2018˝

23.12.2018
Последњег дана турнира који се традиционално одржава у част нашег прослављеног кошаркашког тренера Борислава Ребе Ћорковића одигране су две фантастичне утакмице. Пред препуном халом Визура Спорт у Земуну, у првој утакмици КК Бањица Мега је била боља од КК Визура резултатом 74:72, док је у последњој утакмици турнира, после велике борбе и наизменичног минималног вођства вечитих ривала, КК Партизан НИС на крају изашао као победник резултатом 63:58 и разрешио дилему око коначног пласмана овог, до сада, можда и најквалитетнијег турнира.
Коначни пласман:

1. КК Партизан НИС
2. КК Бањица Мега
3. КК Црвена Звезда МТС
4. КК Визура

Пре доделе признања најбољима, КСБ традиционално додељује плакету за животно дело која је ове године припала некадашњем играчу ОКК Београда и ИМТ-а, а након каријере дугогодишњем кошаркашком раднику, између осталог члану Председништва КСБ и бившем Генералном секретару Кошаркашког савеза Србије, Зорану Гавриловићу. Плакету је уручио председник КСБ Бошко Аџић.

Најбољи стрелац турнира је Милијашевић Илија (КК Партизан НИС) који је на три утакмице постигао 91 поен.
Најбољи играч турнира је такође члан победничке екипе, Дивјак Лука.
За најбољег тренера проглашен је Драгиша Андрић, тренер КК Партизан НИС.

Пехаре и медаље по пласману доделили су Љиљана Ћорковић, супруга Ребе Ћорковића, добитник плакете за животно дело, Зоран Гавриловић и Председник КСБ Бошко Аџић.

У полувремену последње утакмице могли смо видети најмлађе полазнике школе кошарке Реба који су нам у игри на два коша, у десетак минута, демонстрирали све оно што су научили до сада.

Захваљујемо се свим учесницима турнира на тродневном празнику кошарке.